Tervitused kevadpealinnalt

29juuni

Tervitused kevadpealinnalt

Juhtusin sel kevadel Türi linnast läbi sõitma ning tegin seal ka väikese peatuse, et postkontorisse sisse põigata. Kõndisin kiirelt, asised mõtted peas, seatud sihi suunas, kui mu pilku köitis kaupluse aknal olev kiri: “Tõelised sõbrad on nagu hommikud. Sa ei saa neid kogu päevaks, ent võid alati kindel olla, et nad on olemas, kui üles ärkad. Ilusat kevadet!”.

Rutt oli hetkega otsas. Jäin seisma, et veel kord lugeda sõnu vitriinaknal. Tavaliselt leiab äride akendelt hinnasulakuulutusi või lakoonilisi teavitusi uste avamise ja lugemise kellaaegadega. Nüüd aga midagi nii kasupüüdmatult südamlikku. Suunurk hakkas tasahilju kerkima ja tuju tõusis emotsiooniskaalal õige mitme pügala võrra kõrgemale. Nõnda ootamatu oli midagi nii värskendavat lugeda.

Rõõmsamal meelel seadsin sammud taas postkontori suunas. Sain vaid mõned hoogsamad sammud teha kui mu tähelepanu köitis järjekordne kiri kaupluse uksel: “NOTSU “Kuidas kirjutatakse sõna armastus?” PUHH “Armastust ei pea kirjutama … armastust peab tundma! Kaunist kevadet!

Kui esimene kevadtervitus kaupluse aknal oli üllatav avastus, siis seekordne sõnum kustutas viimsegi argiletargia kübeme hingest ja avas silmad päikselisele kevadpäevale. See on hämmastav, milline jõud on headel sõnadel. Üks väike mõttekild ja tundeelamused saavad hoobilt säravama värvingu.

Mõne viivu järel jõudis minuni teadmine, et ilmselt on Türi linnas mind ootamas veelgi tiivustavaid kevadtervitusi. Kiiresti läkitasin postkontoris paki teele ja tõttasin tänavale kaupluste uksi-aknaid uudistama. Ja mu ootused said kuhjaga ületatud. Leidsin üha uusi ja uusi kevadläkitusi.

Uudishimust helistasin Türi Vallavalitsusse, et välja selgitada soojade sõnumite allikas. Ja tõde selguski. Türi kannab igal aastal 20. märstist kuni 20. juunini Eesti kevadpealinna aunimetust. See on sulamise ja tärkamise aeg. Seepärast võtsid Türi Vallavalitsuse inimesed sihiks aidata kevade saabumisele kaasa läbi ilusate sõnumite, mis poetati linnatänavatele laiali, kui väikesed naerukillud, avastamisrõõmuks kõigile. Ja mis saab olla parem kevade tunde looja kui naeratus, mis on peidetud sooja, kelmikasse või lõbusasse kevadtervitusse.

Tervitan  Katrin Soometsa ja teisi Türi Vallavalitsuse inimesi, kes selle toreda mõtte teoks tegid ja nõnda tabavalt sõna jõudu ja väge kasutasid. Me januneme heade sõnade järele, sest need annavad jõudu ja indu, kuid õilistavad ka neid, kes ilusaid sõnu jagavad.

Hea lugeja, kui oled ka ise midagi tujutõstvat märganud, siis anna palun teada. Tore on head jagada teistega.

Piret Bärg

Kevadiselt särav tervitus rõivakaupluse aknal.
Armas ja südamlik mõttetera kaupluse uksel.
Julgustav mõttepärl, mis peletab ka kurvemad mõtted.
Humoorikas sõnum juuksurisalongi aknal.
Tiivustav mõttekild käsitöökaupluse aknal.