Head rahvusvahelist naeratamise päeva!

02okt.

Head rahvusvahelist naeratamise päeva!

Smiley
Harvey Ball

Kas Sa tead, et igal aastal, oktoobrikuu esimesel reedel tähistatakse rahvusvahelist naeratamise päeva.

Sündmus ise on juba üpriski pika ajalooga, ulatused aastasse 1963. Alguse sai see kahest Ameerikas tegutsevast organisatsioonist – State Mutual Life Assurance Company of Worcester Massachusettsis (nüüd nimega Hanover Insurance) ja Guarantee Mutual Company Ohiost – kes 1963. aastal omavahel liitusid. Ühinemisega kaasnesid organisatsioonis suured muudatused, mis omakorda tekitas töötajates segadust ja ka hirmu.  Selle tulemusena langes järsult töötajate moraal. Olukorra parandamiseks mõeldi välja põnev üritus – ettevõttes käivitati sõpruse kampaania. Harvey Ball, kes sel ajal töötas vabakutselise disainerina,  joonistas selle kampaania jaoks valmis tänapäeval nii tuntud Smiley ehk naerunäo. Selle näoga kujundati suur hulk rinnamärke, mis jaotati laiali kõigile töötajatele. Eesmärgiks oli sel viisil panna töötajad naeratama, ükskõik mis ametipostil nad olid või mis tööülesandeid nad täitsid. Märgid aga kujunesid nii populaarseks, et neid hakati massiliselt tellima. 1971. aastaks oli neid ostetud enam kui 50 miljonit. Naerunägu kujunes rahvusvaheliseks ikooniks.

Euroopasse jõudis Smiley 1972. aastal ja ka siin muutus see legendaarseks.

Ajapikku hakkas Smiley aga kaotama oma  esialgset tähendust. Naeratuse sümbolist oli kujunemas ärimaailmas reklaamikampaaniate lemmikobjekt. Kuna omal ajal jättis Harvey naerusümboli, Smiley, patenteerimata, siis oli igaühel vaba voli seda oma huvides kasutada.

Seetõttu lõi Harvey Ball alguse rahvusvahelisele naeratamise päevale (World Smile Day®), et säilitada esialgne idee panna inimesed enam naeratama.

Rahvusvaheline naeratamise päev on vaba poliitilistest vaadetest, usulistest veendumustest ja kasumi teenimise püüdlustest. Esimest korda tähistati seda päeva 1999. aastal ja nii on seda tähistatud iga aasta oktoobrikuu esimesel reedel.

Soovin ka Sulle, mu hea lugeja, head rahvusvahelist naeratamise päeva. Usun, et ürituse juhtlause annab Sulle ette suuna, mida sel päeval ette võtta: “Tee heategu – pane vähemalt üks inimene naeratama” 

Põhjalikumat infot rahvusvahelise naeratamise päeva kohta leiad nende linkide alt:

_____________________________________________________________

Tänan Teid, et leidsite aega lugemiseks ja kaasa mõtlemiseks. Piret-5
Kui tekkis küsimusi või soov mõtteid vahetada, võtke palun julgelt ühendust.
Piret Bärg, superviisor/ +372 56 566 899/ piret@teenindus.ee