Moetrend, millest tasub hoiduda. Sexy Baby-hääl

01okt.

Moetrend, millest tasub hoiduda. Sexy Baby-hääl

Me räägime trendidest riietuses, soengutes, sisustuses, kunstis, muusikas, kirjanduses, isegi toitumises. Nii veidralt kui see ka kõlab, on trendid ka häälekasutuses. Sageli on tegemist nõnda populaarsete suundumustega, et neid saab nimetada lausa massimoeks. Iseasi kas need on moesuunitlused, mida tasub järgida.

Võtame luubi alla 3 moetrendi häälekasutuses, mida soovitan eirata.  Täna räägime ühest neist. Ja seda väga lihtsal põhjusel: iga moekas asi ei tee meid alati nägusamaks.

Hääl on osa meie identiteedist. Selles kajastub meie suhtumine ja emotsioonid. Seetõttu on hääletoon sageli kõnekam kui sõnad, mida kasutame. Samas erineb meie arusaam oma häälekõlast suuresti sellest, kuidas kuulevad teised meie häält. Seda põhjusel, et me kuuleme oma häält sisekõrvaga. Teised aga kuulevad meie häält väliskõrvaga. Seetõttu me ei pruugigi alati tajuda milliseid emotsioone oma häälekasutusega teistes inimestes esile kutsume. Ilmselt seetõttu on ka tekkinud sellised häälekasutuse viisid mis sugugi hääle omanikule kasuks ei tule.

Sexy Babyhääl

See on hääl, mis on valdavalt naiste pärusmaa. Eriti noorte neidude seas, kuid leidub ka kaunimas eas daame, kes eelistavad sellise häälega rääkida.

Oled kuulnud milliseks muutub hääl heeliumi sissehingamisel? Umbes selliselt kõlabki sexy baby-hääl.


Esimest korda võeti sexy baby-hääl terminina kasutusele 2013. aastal USA, kui heeliumihääl hakkas massiliselt levima noorte piigade seas.

Arvatakse, et esimene, kes sexy-baby hääle kasutusele võttis, oli Britney Spears.  ja seda juba alates 1997st aastast, mil hakkas laulma baby-häälega, lisades sellele juurde ka nasaalsuse.


Hääletreener Roger Love põhjendas titehääle kasutamise fenomeni sellega, et väikesed lapsed, eriti kui neil on armas hääl, saavad palju tähelepanu. Puberteedieas poiste hääl muutub mehisemaks. Naistel on häälemuutused märksa tagasihoidlikumad, mis võimaldavab neil titehäält edasi teha. Ja milleks muuta seda, mis on seni hästi toiminud. Nii säilitavad naised oma “armsa” titehääle ka täiskasvanuna.

Lingvistika professor Gregory Guy põhjendab sellise hääle kasutamist ka naiste sooviga rõhutada oma naiselikkust.

Nii nagu hääle nimetuseski – sexy baby ehk seksikas beebi – on peidus õõvastav kontrast. Ühest küljest püüab sellise hääle kasutaja mõjuda u 10-aastase plikatirtsuna ja samas eksponeerida end seksiobjektina. Hull kombinatsioon, kas pole.

Meil kõigil liigub hääletoon aeg-ajalt kõrgematele nootidele. Ja see on täiesti normaalne. Tavaliselt liigub hääl ülesse siis kui oleme elevil, üllatunud, pahased või erutunud. Vahel kasutavad naised lapselikku häält ka siis kui soovivad midagi väga-väga saada, midagi nuruda. Ka väikeste lastega kipume ninnu-nännu-häälega rääkima. Kuid püsivalt “seksika titehääle” kasutamine võib rääkijale soovitud efekti asemel hoopis karuteene teha.

Titehäälega naisi ei võeta üldjuhul tõsiselt. Kas sa kujutad ette sellise häälega politseinikku, kohtunikku või suurkorporatsiooni juhti? No kuidagi ei tekita selline hääl usaldust. Pigem jätab sexy baby-hääl rääkijast naiivse, lapsiku mulje, mis ei tekita usaldust ja austust. Väga raske on sellist inimest võtta tõsiselt.

Ometigi on selline hääl populaarne. Ilmselt on põhjuseks staarid, kes sellist häält kasutavad. Ja eks kuulsusi ikka jäljendatakse, sageli seejuures endale aru andmata, et staaride eesmärk ongi püünel püsimiseks veidrusi välja mõelda.

Nii on sexy baby-hääle kasutajaid kuulsuste seas arvukalt. Näiteks seltskonnategelane ja meediapersoon Paris Hilton

USA näitleja Ariel Winter .


Või ka Youtuber Meghan McCarthy, kes just tänu oma titehäälele on ülimalt populaarne.

Kohtume peagi. Jagan siis uusi uudiseid moetrendidest häälekasutuses.

Parakeelest ehk hääletoonist ja muudest kõnele lisanduvatest dimensioonidest räägime põhjalikumalt ka koolitusel “Efektiivne telefoniteenindus“.